מטפלים סיעודיים ישראליים – איך לשמור על יקירנו?

מטפלים סיעודיים הם לא עניין של מותרות או רשות, מדובר על צורך בסיסי של יקירי ליבנו שמגיעים לגיל מתקדם וצריכים עזרה בפעולות רבות בחיים. לא תמיד אנו יכולים להיות שם בשבילם ולכן מטפלים סיעודיים, ישראלים וזרים, יכולים לעזור להם לחיות חיים שגרתיים רגילים לחלוטין.

מדוע הצורך במטפלים סיעודיים חשוב מאין כמותו?

לא בטוח שנוכל להבין עד הסוף עד כמה מצבם של בני הגיל השלישי קשה בישורת האחרונה שלה חיים, אך אין ספק שמשהות עמם למשך יום או יומיים כבר נבין מהי שגרה קשת יום. ללא מטפלים סיעודיים המשימות הכי פשוטות יהיו עבורם קשות ועוד לא דיברנו על העניין החברתי. ללכת להתפנות, להתקלח, לאכול או לעשות את הצרכים בצורה הולמת, ניקיון הבית וניהול משק הבית וכמובן בדיקות אצל הרופא. מטפלים סיעודיים יהיו שם בשביל היקירים שלכם בכל רגע כי לכם ככל הנראה אין זמן כי יש לכם משפחה משלכם שגם לה אתם צריכים לדאוג ולפטל.

מה היתרונות של מטפלים סיעודיים ישראלים?

  • אנו רגילים לחשוב על מטפלים סיעודיים באופן אוטומטי כעל עובדים זרים אך תתפלאו לשמוע שיש גם מטפלים סיעודיים ישראלים ויש להם לא מעט יתרונות. תחילה, מטפלים סיעודיים ישראלים יודעים עברית ומדברים בשפה של היקירים שלכם דבר שיקל עליהם מאוד. מטפלים סיעודיים חשובים לא רק לעשיית הפעולות הבסיסיות של החיים אלא גם ליצירת קשרי חברה עם המבוגר. זה חשוב מאוד לא רק לאיכות החיים לא גם לבריאות הנפש.
  • מבחינת מסורת אין בכלל מה להשוות בין מטפלים סיעודיים ישראלים למטפלים סיעודיים זרים. חשוב שיהיה למטפלים סיעודיים קשר למסורת כדי שלאבא, אימא, סבא או סבתא יהיה מי שיעזור להם בשמירה על הכשרות במידה וזה רלוונטי, יעזור להם לשמור את המסורת כשאנו לא לידם ויותר מהכול, יבין מהי התרבות הישראלית, יכיר את המאכלים הישראלים שהיקירים שלנו אוהבים ויבין שלמטפלים סיעודיים אמור להיות יחס משפחתי כמו שרק ישראלי יודע לתת.
  • זה יכול להישמע לכם קצת מתעתע אבל מטפלים סיעודיים ישראליים יהיו מקצועיים יותר ואף פנויים יותר. חשוב לזכור שמטפל סיעודי זר לא מבין מה מימינו ומשמאלו במדינה הלחוצה שלנו והוא למעשה חי את העבודה 24 שעות ביממה מה שיכול להיות מאוד קשה עבורו ולהשפיע על מקצועיותו. מטפלים סיעודיים ישראלים אמנם ממשיכים לדאוג גם למשפחתם אך זה עוזר להם לעשות הפרדה בין עבודה לבין חייהם והם מכנים יותר לטיפול.

איך לבחור מטפלים סיעודיים ישראלים?

כדי לבחור מטפלים סיעודיים ישראלים בצורה הכי נכונה שיש חשוב להתרשם מכה פרמטרים. ראשית, חשוב לבחור מטפלים סיעודיים מקצועיים שיוכלו להעניק את הטיפול הטוב ביותר עבור יקירינו ועל כך אין פשרות. שנית, חשוב שיהיו מטפלים סיעודיים בעלי כימיה ורושם אמין שהם יוצרים כבר מההתחלה וגם כמובן מצד יקירינו שצריך להרגיש איתו בטוח ונוח.